f1teknik.net
Image default
Teknik Analiz

Avrupa Grand Prix

Mercedes W07 – Arka Kanat Revizyonu

Nico Rosberg’in Kanada’da kullandığı yeni arka kanadın güncellenmiş versiyonunu bu kez her iki pilot da Bakü’de kullandı. İki tasarım arasındaki en belirgin fark ise sürtünmeyi azaltmak ve maksimum sürati artırmak için Montreal’de gördüğümüz monkey seat kanatçığın kullanılmıyor oluşu. Bir başka dikkat çeken nokta ise yavaş virajlarda biraz daha downforce üretmeye yardımcı olmak adına arka kanadın uç bölümüne ufak bir gurney flap eklemesi yapılmış.

Ferrari SF16-H – Güncellenmiş Ön Kanat

Ferrari ilk kez Rusya’da görücüye çıkardığı ve geçtiğimiz yarış Kanada’da kullandığı yeni ön kanadın revize edilmiş halini Bakü’de kullandı. Eski tasarım ile karşılaştırıldığında daha düşük downforce ve daha az sürtünme üreten yeni çözümde üç küçük taşıyıcı flap yerine farklı yapıda ikili taşıyıcı flap kullanılmış.

Ferrari SF16-H – Revize Edilmiş Arka Kanat

Ferrari, ön kanatla denge oluşturması adına arka kanatta da revizyona giderek daha düşük downforce üreten bir paket getirmiş. düzlük hızının artırılmasına yardımcı olması için yeni ana planya ve flap’ın geliş açısı alçaltılırken uç plakası üzerindeki yarıkların sayısı da azaltılmış.